• BITCOIN/TL
  420065,258
  % 2,99
 • DOGECOIN/TL
  2.11
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  30358
  % 2,37
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 3,37
 • LITECOIN/TL
  1578.13
  % 1,64
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

1 Şubat Dogecoin (doge) Ripple (Xrp) Fiyatı Kaç TL ? 2021

Geçtiğimiz Hafta içi Dogecoin ve Ripple ani yükseliş göstererek fiyatını ikiye katladı. Dogecoin fiyatı geçen hafta $ 0,023202 işlem görürken anlık olarak şuan $ 0,043202 işlem görüyor ve yükselmeye devam ediyor. Yükselme sebeplerinden biri pump olarak bilinse de sebepleri arasında bir çok neden bulunabiliyor. Dogecoin piyasa da hiç bir işlem görmemesi ve herhangi bir mali işlemi olmadığından pump yapılarak değer kazanabiliyor.

XRP Ripple ise aynı şekilde geçtiğimiz haftalarda pump yapılarak yükseltilen ve düşüş gösteren coinlerden biri. Bir çok grupta pump organizasyonları yapılarak değer kazandırılan bu coinler organize bir şekilde alıp yapılarak değeri yükseltiliyor. Alım yavaşladıktan sonra değer kaybetmeye başlayan coinler yatırımcıların kontrollü hareketleri sonrasında zarar uğratmayabiliyor. Bu durum yüksek fiyatta yatırım yapanlar için farklı sonuçlar doğursa da bir çoğu zararla sonuçlanabiliyor.

Geçen haftalarda yükselişe geçen xrp ripple değerini azda olsa koruyor fakat beklenilen seviyelerde değil. Şuan $ 0,46450 seviyelerinde işlem görürken geçen haftalarda bu oran $ 0,32450 seviyelerindeydi. Bu yükseliş daha çok değer kazanacağını da gösterebiliyor.

XRP YÜKSELİŞE GEÇTİ

Kripto paralar arasında çıkan savaşa bu iki coin baş gösteriyor. Dogecoin ve XRP ripple coinleri şu sıralar en çok işlem gören altcoinler olarak biliniyor. Pump yapılarak değer kazandırılan bu coinlere yatırım yapılırken dikkat edilmesi tavsiye edilmeli. Uzun süreli bir takip sonucunda ve pump gruplarını takip ederek yapılacak işlemler sonucunda hatırı sayılır kazançlar elde edilebilir. Pump etkisi ile yükselen coinlerden her zaman uzak durulması gerektiği bilinmekle birlikte bu coinler yükselmeye başladıktan sonra yatırım yapılması tavsiye edilmez. Nedeni ise birilerinin elinde olan yükseltmeler aynı şekilde onların elinde olan düşüş gösterecektir. Her ne kadar coin yatırımları iştah açıcı görünse de gelecekte ne şekilde değerler kazanacağı bilinmiyor. Bitcoin ilk kripto para birimi olduğundan çok fazla yatırım almış ve bir çok kişinin yaptığı yatırımları unuttuğu için değer kazandığı bilinmektedir. Dolar ve euro en sağlıklı ve sağlam yatırım araçlarından biridir. Uzun vadeli yatırım yapacaklara tavsiye bu tür dövizlere yatırım yapılmasıdır. Bu yatırım araçları devlet kontrolünde olduğundan herhangi bir illegal işleme giremez. Coinler devlet kontrolünde olmadığından illegal bir çok duruma maruz kalmaktadır.

PUMP YAPACAK GRUPLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İKİ COİN ARASINDAKİ SAVAŞI AŞAĞIDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

gümüşhane escort