• BITCOIN/TL
  418687,672
  % 2,91
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 0,62
 • ETHEREUM/TL
  29850
  % 2,03
 • RIPPLE/TL
  9.32
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  1565.29
  % 0,70
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

2021 Hayat Kimliğinle Kolay Uygulaması Kayıt Olma İndirme

 2021 yılında hayat kimliğinle kolay uygulaması 1 milyon indirme sayısına ulaştı. HKK kayıt olma işlemi de oldukça kolay. NVİ tarafından geliştirilen ve iç işleri bakanlığı tarafından geliştirilen hayat kimliğinle kolay indirme tüm vatandaşlar tarafından kullanılacak. Kimlikler artık tek bir yerden kontrol edilerek, sürücü belgeleri kimlik ortamına taşınacak. Sürücü belgeleri iptal edilerek vatandaşların sadece vatandaşlık kimliği kullanmaları yetecek. Bir çok bilgiyi içerisinde barındıracak olan bu kimlik sayesinde devlet kurumlarında bir çok işlem kolay bir şekilde yapılacak. Sn. Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz pazartesi günü tanıtılan Hayat Kimliğinle Kolay uygulaması vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. İlk beş günde 120.695 vatandaşımız uygulamadan yararlandı. 

EHLİYET TAŞIMAYA SON

Uygulama ile yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgiler, çipli kimlik kartlarına entegre ediliyor. Böylelikle vatandaşlarımızın yanlarında ayrıca sürücü belgesi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Yurt dışındada kullanılabilecek olan bu kimlik kartı ile avrupa ülkelerinde araç kullanmak isteyen sürücüler için büyük bir kolaylık. Kimlik ingilizce bilgiler de içerdiğinden bir çok avrupa ülkesinde yeni kimlik kartınız ile araç kullanabileceksiniz.

UYGULAMA TAMAMEN ÜCRETSİZ

Yeni tip sürücü belgesine sahip olanlar, kimlik kartlarıyla nüfus müdürlüklerine başvurduklarında ya da kimlik kartı değiştirmek için nüfus müdürlüklerine geldiklerinde bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor.  Sürücü belgesi bilgisini kimlik kartına yükletmek isteyenler nüfus müdürlüklerine NVİ Çağrı Merkezi Alo 199 veya https://randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alarak başvuru yapabiliyor.

HAYAT KİMLİĞİNLE KOLAY NEDİR?

tiktok takipçi satın al adıyaman escort bayan