• BITCOIN/TL
  416979,660
  % 1,27
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % -0,88
 • ETHEREUM/TL
  29751
  % -0,34
 • RIPPLE/TL
  9.3
  % 0,41
 • LITECOIN/TL
  1563.74
  % -0,38
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

2021 Haziran Ayında Yükselecek Kripto Paralar

 

Kripto para piyasalarında yükselişe geçmesi beklenen bir çok kripto para hazır bekliyor. Bunlar arasında dikkat çeken XRP olmakla birlikte DOGE ve Tether yatırımcıları ile güç kazanmaya devam ederken bazı ünlü isimlerin desteklediği kripto paralarında yükselme ihtimalleri var.

Analist ve uzmanların yaptığı araştırmalara göre dünyada yaşanan olaylara bağlı olarak bir çok kez doğru tahminde bulunarak yatırım yapanlara kazanç sağlamış olsa da öngörülemeyen bazı olayların gelişmesi de coin piyasalarında aksine ivme kazanarak kayıp ile sonuçlanabiliyor.

HAZİRAN AYININ KRİPTO TAHMİNLERİ

BİTCOİN

Kripto para piyasalarında zirvede yer alan bitcoin için gelecekte nasıl bir yol izleyeceği tahmin edilmese de yükselişini sürdürmesi gereken ve oldukça fazla kazandıran kripto paraların başında geliyor. Çıkış yılından itibaren her zaman zirveye oynayan bu kripto para için 2021 yılı yine zirvede geçecek.

ETHEREUM

Ethereum piyasalarda bitcoinden sonra gelen ikinci büyük kripto para. Geçtiğimiz günlerde kendi rekoronu kırarak 1696 dolara kadar çıkan ETH için 2021 yılında kazandıran kripto paraların başında geliyor. Al sat yapan yatırımcılar nedeniyle 1500 dolar seviyelerinde hacmini koruması bekleniyor. Küçük bir kırılma olması halinde tekrar 1600 doların üzerine çıkacağı kesin.

RİPPLE

Ripple son zamanlarda yükselişe geçen ve kazandırdıkça kazandıran coinler arasında. Her gün belirli bir ivme kazandıktan sonra değer kaybeden ripple için gelecekte ne şekilde bir yükseliş göstereceği tahmin edilemiyor. Nedeni ise karşısına çıkan rakipleri ve az yatırım alıyor olması nedeniyle öngörülemeyen yükselişi ve kısa sürede düşüş yaşaması bunların sebeplerinden bir kaçı. ABD kripto para yatırımcılarının bir çok XRP 10 bin dolar seviyelerine çıkmasını beklediğini yazmış. Özellikle üzerinde bulunan davadan haklı olarak ayrılması halinde bu oranları görmek sürpriz olmayacaktır.

DOGECOİN

2021 yılının gözdesi Doge ise uzun vadeli yatırımda neredeyse bitcoin kadar kazandıracak bir coin diyebiliriz. Özellikle arkasında ELON MUSK gibi bir devin olması bunu söylememiz için yeterli olacaktır. Yatırım destekli bu coin en ufak bir destekte değerini %800′ e kadar artırması bunların bir göstergesi. 2021 yılında yatırım yapılacak kripto paraların başında geliyor ve 1 yada 2 yıla kadar değerini 10 bin dolar seviyelerine çıkartması bekleniyor.

TETHER

Tether için 2021 yılına hüsranla giren coinlerin başında yer alıyor. Üstündeki davalarla mücadele eden tether için gelecek vaat etmeyen kripto paralardan. Yükseliş ivmesi kazanamayan ve Türkiye’de yatırım hacmi oldukça düşük olan bu coinden uzak durmanız tavsiye ediliyor. Davanın sonuçlanması aleyhine olacak gibi göründüğü söylenen ve yatırımcıların bu durum karşında çok fazla güvenmediğinden dolayı her geçen gün erimeye devam ediyor.

 

XPR VE DOGECOİN YÜKSELİYOR