• BITCOIN/TL
  418687,409
  % 2,91
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 0,62
 • ETHEREUM/TL
  29850
  % 2,03
 • RIPPLE/TL
  9.32
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  1565.29
  % 0,70
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

24 şubat altın fiyatı grafiği 2021 Banka Altın Kurları

24 şubat Banka altın fiyatları ve kurları farklılık gösterebiliyor. 24 şubat yatırım için altın fiyatı banka kurları ile yatırım hesaplamalarınızı yapabilir doğru ve zamanında paralarınızı değerlendirebilirsiniz. Altın Fiyatı Gram Grafiği yükseliş gösterirken bu hafta yatırımcıları sevindiren yükseliş trendi ile altın fiyatı beklenen seviyelere geldi. Döviz rezervlerinin açıklanması ile altın fiyatlarında grafik yukarı doğru ivme gösterirken yatırım yapacak olanların ilk uğrak noktası vakıfbank altın fiyatları olarak aranıyor.

Vakıfbank üzerinden alınan altınların genel olarak daha uygun olduğu ve komisyon ücretleri gibi kesilen paraların çok daha az olduğu görülmektedir. Aynı zamanda devlet bankası olmasından dolayı tercih edilebilecek olan altın için önümüzdeki günlerde altın grafiği nasıl bir izlenim sergileyecek.

Altın gram grafiğinin detaylarını aylık yıllık ve haftalık olarak takip etmek için tıklayın.

Altın yükselmesi konusunda gelecek aylarda belirlenecek normalleşme planlarına bağlı olarak da artacağı bekleniyor. Özellikle altın kullanımı konusunda daha geniş kapsamlı bir alana hitap edecek olan normalleşme planı ile fiyatların grafiği yükseliş trendini göstermesi tahmin ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda 400TL altına düşen altın fiyatı için cumhurbaşkanının yaptığı dolar rezervleri ile artış gösterdiği ve %2’lik bir artış göstererek 417 TL kadar çıkan gram altın fiyatı gelecek günlerde yükselişini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Altın Fiyatlarında özellikle bugün sabahın erken saatlerinde ons altın 1815 dolar seviyesine kadar çıktı şu an 1805 seviyelerinde . Gram altın hesaplamasını bilmeyen arkadaşlar için de ons altın ve dolar seviyelerine göre gram altın nerelere gelir? Pandemi şu an piyasaya etkileyen en önemli etkenlerin başında yer almaya devam ediyor küresel vaka sayısı 110 1.3 milyon aşarken Can kayıpları 2.4 milyon üzerine çıktı dünya genelinde 205 milyon doz uygulandı aşıların yapılması ve dağıtılması hızla sürerken Dünya sağlık örgütünden bir açıklama geldi.

Dünya sağlık örgütü Avrupa bölge direktörü Dr Hans CLube yeni tip koronavirüs salgını 2022 yılının başlarında bitmesini beklediklerini söyledi. Pandemi çıktığından bu yana ilk kez bitmesine net bir açıklama yapılmış oldu ancak yaptığı açıklamalarda 2021 yılının daha covid-19 yılı olacağını ancak 2020 yılına göre daha temkinli ve yönetilebilir olacağını söyledi. 2022 tarihinin kendi tahmin olduğunu belirtti bununla birlikte altının bu sene de yükseleceğini bekleyebiliriz bugün ise önemli bir sunum olacak. Altın yatırımcısının gözü Paul’un yapacağı sunumda Dünya merkez bankası’nın yarıyıllık para politikası raporunu bugün ABD kongresinde sunacak FED başkanı böyle bir raporu genelde yılda iki kez sunuyor o yüzden bu raporun piyasaya etkisi çok daha fazla olacak daha beklerken bile altın fiyatlarının yükseldiğini gördük altın fiyatları küresel piyasalarda geçen hafta sert bir düşüş yaşadıktan sonra hafifçe toparlayarak kayıpların bir kısmına silmişti.

Ons altın 1805 dolar seviyesinden gram altında 407 lira seviyesinden işlem görüyor dolar grafiğinde ise 6 89’dan destekle yukarı çıktığını göre 7.02 oranlarında işlem görüyor şu an mart’ın ortalarına doğru grafikte sert sıçramalara şahit olabilir. Yani bunu söylemiştik zaten ancak yurtiçi piyasasına baktığımızda doların bu sert geri çekilmesine biz fiyatlarda göremiyoruz işte bununla ilgili olarak test genel başkanı’ndan bir açıklama geldi. Türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu genel başkanı bendevi Palandöken son zamanlarda döviz kurlarındaki bariz düşün elektrik ve doğalgaz faturalarına yansıtılması gerekli dedi ayrıca pandemi sona erinceye kadar elektrik ve doğalgaz faturalarında ki vergi fon ve diğer kesintiler kaldırılmalı ifadelerini kullandı. Aklı başında birinin düşünceyi gibi olması gereken durumu dile getirmiş sayın Palandöken ama düşen bu kurun tüketiciye yansıtılmadığı aşikar. Bu durum düzelir mi düzeltilir mi dersiniz ben Türkiye’de fiyatların aşağı getirin pek görmedim eminim sizde görmemişsinizdir genelde kaşıkla verilir ama kepçe ile geri al söylesek de bazıları kulakların üstüne yatmaya devam ediyor devam da edecek gibi duruyor.