• BITCOIN/TL
  418687,113
  % 2,91
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 0,76
 • ETHEREUM/TL
  29850
  % 2,03
 • RIPPLE/TL
  9.32
  % 1,34
 • LITECOIN/TL
  1565.19
  % 0,98
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

28 ocak Euro Kuru Piyasalarda Dolar Kuru

Euro kuru bugün 8.98 seviyelerinde işlem görürken dolarda aynı hızda değerini korumaya devam ediyor. 28 ocak euro kuru 9 tl seviyesinde devam edecek olması yatırımcıların bu tür döviz kurlarında ne şekilde bir orana sahip olacağı ise merak konusu. Doların yükselmesi ile eş değer olan euro avrupa para birimleri arasında en çok işlem hacmine sahip döviz cinsi olması ve yatırımcısının çok fazla olmasından kaynaklı olarak gelecek yıllarda yükselişini sürdüreceği gibi kazanç kapısı olmaya da aday para birimleri arasında. Dış işlerin ve ithalatın bu dönemde çok daha değerli olması da euro kuru ve dolar kuru artışının en önemli pay sahiplerinden olduğu söylenebilir. Peki dolar ve euro kuru daha ne kadar yükselecek ? Uzmanların tavsiyesi ve yorumları doların ve euro para birimlerinin dünyada yaşanan olaylar ve gelişmelere bağlı olarak ivme kazanacağı tahmin ediliyor.

Euro ve dolar kurlarında değişimler başladı. Kurların yükselmesi ABD’başkanının yaptığı teşvik açıklaması ile yükselişe geçti. Euro Kuru, Dolar Kuru ve Altın fiyatlarında son güncel durum. Euro ve dolar pariteleri birbirini eş zamanlı takip ederken kur oranları hafta sonuna yaklaşırken farklı bir oran kazandı.

Euro kuru yatırımcılarını normal seviyelerde takip ederken 9 lira bandında düşüp yükselebiliyor. Bu yükselmenin ne kadar devam edeceği ise bilinmemekle birlikte gelecek aylarda aşının etkisi ile farklı bir kazanım gerçekleştirebilir.

Euro kuru hızlı şekilde yükselmeye devam ediyor. Canlı avro kurları ile yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam eden Euro yükselişini ne zamana kadar devam ettirecek. Merkez bankası euro kurları günlük olarak en doğru bilgiyi bizlere ulaştırıyor. Alınan bilgilere göre tcmb kur bilgileri aşağıdaki gibidir.

Serbest piyasalarda euro kuru hızlı şekilde artış gösterse de diğer para birimine de ilgi bir o kadar artmaktadır. Canlı Euro kurları dünyayı etkisi altına alan corona virüs sebebi ile ani yükselişler göstermektedir. Yatırımcıların hangi para birimine yatırım yapması gerektiği konusunda araştırma yaparak en doğru yatırım aracını bulması gerekmektedir.

1 EURO KAÇ TÜR LİRASI

En çok tercih edilen yatırım araçlarından olan avro kuru ise 10.01.2021 tarihinde 9.3 olarak görülmekte. Azalış göstermesi beklenmeyen avro kurunu takip eden diğer bir para birimi ise dolar kuru. Euro kuru gün içerinden en çok takip edilene olsada uzun vadeli yatırımcıların yüzünü güldürecek. Pandemi etkisine bağlı olarak yükselişini sürdürmesi beklenen euronun yaz aylarında durağan seyretmesi bekleniyor. Hareketlenmenin artması ile birlikte dünya üzerinde büyük yatırımlar alan döviz, ülkemizin de en büyük ekonomik gelir kaynaklarından biri olacak.

Dünyada yaşanan olaylara bağlı olarak değişen ülkemizde ki doviz kurları , yatırımcıların bu tür olayları takip ederek alacakları aksiyon karşısında büyük paralara kazanabilir. Bu durum karşısında yapılacak en güzel yatırımlardan biri olan euro yatırım aracı olarak seçilebilir. Doviz kurları arasında avrupa para birimi olarak kullanılan euro en çok tercih edilmesinin sebepleri arasında görülse de ithalat ve ihracatta dolar üzerinden yapılması ikisi arasında ki eş zamanlı artışın göstergesi olarak kabul edilebilir.

izmir escort bayan