• BITCOIN/TL
  578733,274
  % 5,57
 • DOGECOIN/TL
  2.22
  % 3,06
 • ETHEREUM/TL
  35919
  % 1,37
 • RIPPLE/TL
  10.61
  % 0,64
 • LITECOIN/TL
  1764.57
  % 4,23
 • ÇEYREK ALTIN
  851,00
  % -0,69
 • YARIM ALTIN
  1.701,00
  % -0,69
 • ALTIN (TL/GR)
  525,89
  % -0,78

29 ocak Dogecoin Doge Fiyatı Kaç TL

Dogecoin fiyatı bir anda yükselerek yatırımcı çekmeye başladı. Dogecoin Fiyatı kaç tl. Doge takma isimli bir internet fenomeni tarafından piyasaya sürülen kripto para birimi dogecoin bir shiba cinsi bir köpeğin logosunu taşıyor. Kripto paraların son zamanlarda çok fazla değer kazanması bu tür alt kripto paralarında ilgisini çekerek daha fazla yatırımcıya sahip olabiliyor.

Litecoin tabanlı dogecoin dün itibariyle %800’lük bir artış gerçekleştirerek rakiplerini geride bıraktı. Tabi bu durum sayesinde daha fazla ilgi gören dogecoin popüler bir para birimi olmaya başladı. Kripto paralarda ani yükselişlerin aksine ani ve büyük düşüşlerin de yaşandığı bilinmekte. Bu yükelişin ne kadar süreceği yada ne için bu kadar yükseldiği bilinmese de birileri tarafından piyasalarda bir oynatma yapıldığı söylenmektedir.

Şu an 1 dogecoin $ 0,052247 değerinde ve hızla artmaya devam ediyor. Elon Musk tarafından atılan tweet sonrasında yükselişe geçen kripto paranın değeri yatırımcıları sevindirdi. Dogecoin almanın ne kadar mantıklı olduğunu söylemek ise doğru olmaz çünkü bu alt para birimlerinin arkasında duran bir çok kişinin olması atılan bir tweet yada bir konuşma sonrasında bile artış veya azalış gösterdiği bilinmekte. Bu tür para birimlerinde yüksek hacimli işlemlerin yapılması da yükseliş ve azalış göstermesine etken diyebiliriz.

DOGECOİN YATIRIM YAPILIR MI?

Dogecoin için şu sıralar yatırım yapılmasının doğru olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü yatırım yapılacak ve işlem hacimlerinin daha yüksek olduğu coinler tercih edilebilir. İşlem hacimlerinin yüksek olması diğer para birimlerinden etkilenmeden doğal yollar ile değer kazanıp azalabiliyor. Bu durumda etkili olması beklenen yatırımların ne şekilde işlem göreceği ise farklı olaylardan etkilenmeyerek devam edecektir.

Alt kripto paralar için yatırım tavsiyesi olan bir çok kripto paranın piyasa değeri yükselirken aynı zamanda yeni piyasaya sürülen ve daha az değerde yapılacak yatırımlar ile az kazanç sağlanması mümkün olacaktır. Dogecoin yükselişi devam ederken diğer yandan daha çok yatırımcı alarak değerine değer katacaktır. Düşük tutarlar ile yatırım yapılması daha az kazandırdığı gibi daha yüksek yatırımlar da daha çok kazanç getirecektir. Her ne kadar yatırım tavsiyesi olmasa da şuan popüler olan dogecoin kazandıracaktır.

Araç Sağlayıcı: Investing.com
ığdır escort bayan