• BITCOIN/TL
  408519,175
  % -0,11
 • DOGECOIN/TL
  2.05
  % -2,10
 • ETHEREUM/TL
  30539
  % 0,40
 • RIPPLE/TL
  9.3
  % -2,13
 • LITECOIN/TL
  1586.56
  % -0,56
 • ÇEYREK ALTIN
  782,00
  % 0,13
 • YARIM ALTIN
  1.563,00
  % 0,00
 • ALTIN (TL/GR)
  480,96
  % 0,11

30 Ocak Euro Kuru ve Dolar Kuru Kaç TL Oldu?

Euro Kuru yükselmeye devam ederken iç piyasalarda ithalat ve ihracat buna bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Euro ve dolar kullanarak ticaret yapan bir çok işletme düşük tutarlarda satın alımlar yaparken daha çok avrupa birliği ülkelerinde işlem yapanlar daha çok kazanıyor.

30 ocak euro kuru işlem hacimlerini yükselterek formunu korumaya devam ediyor. Son olarak kur üzerinde küçük yükselmeler olsa da bugün -0.18 düşüş yaşayarak 8.87 seviyelerinde işlem gördü. Doların yükselmesine bağlı olarak değişkenlik gösteren Euro , kur olarak diğerlerinden çok daha farklı seyir ediyor. Bunun nedenleri arasında avrupa para birimi kullanılıyor olması en büyük nedenler arasında biliniyor. Avrupa ülkelerinde kullanılan euro ile dolar kıyaslaması yapılırken ilk olarak ticaret hacmine bakılıyor. Avrupadan çok daha ihracat yapıldığı düşünüldüğünde kullanım alanı çok daha geniş olan euro , dolara fark atıyor diyebiliriz.

EURO KURU TAVAN YAPACAK!

Euro kuru yatırımcılarını merakla bekletse de gelecek ay içerisinde tavan yapacağı tahmin ediliyor. Kripto para birimlerinin her gün yeni türlerinin ortaya çıkması da kurun yükselmesine neden olabildiği biliniyor. Bugün bir çok alt coin yükselişini sürdürürken alım gücü düşen euro ise değer kaybetmeye devam etti. Değer kaybetmesi çok büyük olmasa da büyük yatırım yapanlar için büyük kayıp olabiliyor.

Hafta ve ayın son işlem gününde euro ve dolar cinsinde kurlar yukarı doğru hareket ederken gelecek hafta işlem saatinde yukarı doğru çizgi çekmesi bekleniyor. Beklenen ivmeyi kazanmayan euro için henüz bitmiş bir şey yok. Gelecek hafta yaşanan güncel olaylar ve alım satım işlemleri ile kurun yukarı doğru çıkacağı çok önceden belliydi.

YATIRIMCILAR NE BEKLİYOR?

Yatırımcılar euro ve dolar gibi yatırım yapılacak para birimlerinin üzerinde oynanan oyunların durması ve ekonomiye bağlı olarak değişkenlik göstermesi isteniyor. Ne kadar çok talep edildiğinin bir önemi olmasa da yatırımcıların daha işlem yapacağı bir kur oranları beklenirken gelecekte ne şekilde bir çizgi çizeceği bilinmiyor. Euro almak pandemi sürecinde mantıklı olduğu söylense de öngörülemeyen dünyada olaylara bağlı olarak bekleneni karşılamayabilir. Bu durum yatırımcıları farklı alternatiflere yönlendirse de euro ve dolar işlem hacimleri her ekonomik alanda faaliyet göstereceği görünüyor.

ığdır escort