• BITCOIN/TL
  420065,492
  % 2,99
 • DOGECOIN/TL
  2.11
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  30358
  % 2,37
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 3,37
 • LITECOIN/TL
  1578.13
  % 1,64
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

31 ocak Altın fiyatları Kan Kaybediyor düşüş devam edecek mi?

31 ocak altın fiyatlarında düşüş devam ediyor. Geçen yıl tarihi rekor kıran altının gramı şuan 433 TL işlem görüyor. Yatırımcıların en çok merak ettiği konu ise altında düşüş devam edecek mi? Altın pandemi sürecinde en çok değer kazanan madenlerden olsa da sürecin normalleşmeye geçmesi ile altın rezervlerinde ki çalışmalar hız kazandıktan sonra fiyatlar eski oranlarına dönmeye başladı.

Bu duruma neden olan bir çok etken olsa da gelecek yıllarda yapılan altın yatırımları çok fazla değer kazanabilecek. Bu da pandemi etkisini yitirdikten sonra altın oranları olması gereken seviyelerde seyir edeceği görünüyor.

DÜNYADA ALTIN REZERVLERİ

Dünyada üretilen altının bir çoğu madenlerden geldiği ve bu alandan çıkartılan altının işlenerek insanlara sunulması daha kısıtlı bir hal aldığı için ve altın bulmak daha zorlaştığı için fiyatlar yükselebiliyor. Normal hayata dönüldükten sonra altın fiyatları Dünya’da asıl olması gereken seviyelerde işlem göreceği tahmin ediliyor.

Altına ilgilinin azalması da fiyatların düşmesine neden olabilecek unsurlar arasında yer alıyor. Altın fiyatları her geçen gün değer kaybetmesinin sebebi düğünler ve altına ihtiyaç olan durumların azalması ve insanların hareketliliği kısıtlanmasından kaynaklı olduğu biliniyor.

TÜRKİYE’DE ALTIN FİYATLARI

Türkiye’de son günlerde altın fiyatlarını oldukça azaltarak yatırımcıları düşündürüyor. Panik havası halinde bir durum seyir ederken bir çok yatırımcı elde bulundurulan altınları satmaya başladı. Daha çok değer kaybedeceği beklenirken geçtiğimiz yıllarda 2021 yılının ilk aylarında yükselmesini bekledikleri altın fiyatları tam aksi yönde hareket etti.

Altın alış 433 tl satış 435 tl olarak işlem görüyor.

Altına ne kadar çok ilgi olursa altın fiyatlarındaki yükseliş o kadar fazla olacağından yaz aylarında düğünler ve diğer organizasyonların açılması ile birlikte yükselişe geçeceği bekleniyor. En çok hediyelik altınlar ilgi görürken bu durumda yatırım yapacaklar için külçe ve gram altın da yükselecektir. Her ne kadar şu dönemde altın fiyatları düşüşe geçse de yatırım yapılması için tam zamanı. Aşı etkisini gösterdikten sonra yatırım araçları ani bir yükseliş içinde olacak ve gelecek yıllarda daha yüksek fiyatlardan satışa sunulacaktır. Eldeki altınların satılması uygun görülmediğinden biraz daha sabır ederek beklemek en mantıklı yol olacaktır.

hakkari escort bayan