• BITCOIN/TL
  420065,181
  % 2,99
 • DOGECOIN/TL
  2.11
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  30358
  % 2,37
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 3,37
 • LITECOIN/TL
  1578.13
  % 1,64
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Altcoinler Neden Düşüyor? XRP DOGE BTC LTC BNB Neden Düştü?

Altcoinler ani bir şekilde düşüş eğilimi gösteriyor. Peki bu altcoinler neden düşüyor? Özellikle Bitcoin düşmesi ile bağlantısı olduğu tahmin edilen bir çok coin %20 oranında düştüğü görülmesi kripto para piyasalarını olumsuz olarak etkiliyor. Coin yatırımcılarının bu durum karşısında kafa karışıklığı göstermesi hangi altcoin için doğru yatırım yapılacağı merak ediliyor. Özellikle BTC düşmesinin ardından eş zamanlı olarak bir çok coin %20 oranında düşüş eğilimi göstermesi bir alım fırsatının mı doğduğuna işaret ediliyor.

altcoinler neden düşüyor?

Elon musk etkisi ile bitcoine yapılan pump nedeniyle %8 oranında bir yükseliş göstermesinin ardından dün gece ani bir şekilde %15 oranında bir düşüş göstermeye başladı. Buna bağlı olarak bir çok popüler altcoin olan XRP, DOGE, LTC, BNB bu durumu takip ederek düşüşe geçmeye başladı. Hepsi birbiri ile bağlantılı olmasının yanı sıra bir çok yatırımcı artık satın aldıkları fiyatları beklemek zorunda kalacak. Zarar etmek istemeyen yatırımcılar uzun soluklu bir bekleyiş yapması gerekebilir.

Alım fırsatı mı doğuyor?

Bu coinlerin düşmesi bir yandan alım fırsatı doğmasına sebep olabiliyor. Özellikle yüksek oranlarda düşen altcoinlerin ne şekilde bir yükseliş göstereceğini görmüş olsakta düşüş gösteren bu coinler için alım fırsatıda olabilir. Her zaman bu şekilde devam etmeyeceği beklenirken , şuan %20 oranında düşen coinler için bir yatırım fırsatı diyebiliriz. Yüksek oranlardan alanlar için biraz daha beklemesi gerektiğini hatırlatır , onlar için uzun vadeli bir yatırım olacağını göstermiş oldu.

Altcoinler ne zaman yükselecek ?

Altcoinlerin yükselişe geçmesi kripto para lideri olan bitcoin yükselmesinin ardından eş zamanlı olarak mümkün olacağı tahmin ediliyor. Bir çok kripto paranın bitcoin altyapısını kullanması buna bir işaret olsa da bir kaç gün içerisinde tekrar yükseliş trendine gireceği tahmin ediliyor. Özellikle popüler olan BNB, DOGE ve XRP tarafında yaşanan gelişmeler buna bağlı olarak diğer coinleri de harekete geçirecek. Bu durum bir kaç gün alsa da yatırım yapanların panik satışı yapmaması gerektiğini hatırlatırız.