• BITCOIN/TL
  409769,130
  % 1,94
 • DOGECOIN/TL
  2.06
  % 0,53
 • ETHEREUM/TL
  30505
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  9.33
  % 0,31
 • LITECOIN/TL
  1583.03
  % -0,54
 • ÇEYREK ALTIN
  784,00
  % 0,25
 • YARIM ALTIN
  1.567,00
  % 0,25
 • ALTIN (TL/GR)
  482,06
  % 0,34

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor ?

Son zamanlarda bir artıp bir azalan altın fiyatları yatırımcıları endişelendiriyor. En çok sorulan soruların başında ise “altın fiyatları artacak mı ,azalacak mı? “geliyor. Her gün binlerce kişi arama motorlarında bu soruyu soruyor. Aynı zamanda altın fiyatlarında ki dalgalanma özellikle büyük yatırımcıların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Çünkü büyük yatırımcılar için ,altın fiyatlarındaki dakikalık bir değişim bile büyük rakamlar oynatabiliyor.

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor ?

Ani değişimler bazı altın yatırımcılarını farklı alanlara yönlendirse de , birçok yatırımcı altının kaybettiği değeri kısa zamanda geri kazanacağına inanıyor. Bazı yatırımcılar ise farklı yatırım alanlarına yöneldi bile. Tercihlerini çoğu gümüşten yana kullanan yatırımcılar, küresel pandemi döneminde gümüş kurunun artmasından dolayı bu yatırıma yöneldiklerini vurguluyor.

Özellikle son günlerde Amerika da yaşanan kaos piyasaları dalgalandırmaya devam ediyor. Uzmanlar bu sürecin bir süre daha devam edeceğini savunurken, yatırımcılara piyasadaki dalgalanmanın da buna paralel olarak değişebileceğine hazırlıklı olmalarını söylüyor.

Dalgalanmaların sıklıkla yaşandığı bu günlerde, yatırımcıların aklındaki bir diğer soruda, altını almak mı daha mantıklı yoksa satmak mı? Tabi ki bu durumda da, bu sorunun cevabı kişiye göre değişen, ve hatta anlık olarak piyasaya göre değişen bir hal alıyor. Yatırımcıların karar vermekte en çok zorlandığı konu haline geliyor. Anlık bir dalgalanmayla büyük yatırımcılar binler kazanırken, aynı zamanda büyük kayıplarda yaşayabiliyorlar.

Altın gramının belli bir süre daha 420- 450 periyodunda değişeceği düşünülüyor.

Peki uzmanların bu süreçte yatırımcılara tavsiyeleri nedir ?

Birçok finans uzmanı, bu süreçte dalgalanmanın normal olduğu, yaz aylarında virüsünde azalmasıyla piyasanın hareketleneceği ve altının tekrar yükselişe geçeceği görüşünde. Bizim de tavsiyemiz, bu kısa süreli dalgalanmaları olağan karşılayıp, yatırımcıların altın hesaplarını aynı değerlerde korumaları yönünde. Tabiki ani değişimlerin de kapıda olduğunu unutmamak gerek.