• BITCOIN/TL
  409545,481
  % 0,36
 • DOGECOIN/TL
  2.14
  % 3,16
 • ETHEREUM/TL
  30414
  % -1,91
 • RIPPLE/TL
  9.35
  % -0,98
 • LITECOIN/TL
  1586.94
  % -1,77
 • ÇEYREK ALTIN
  783,00
  % 0,13
 • YARIM ALTIN
  1.566,00
  % 0,19
 • ALTIN (TL/GR)
  482,28
  % 0,39

Bip Mesajlaşma Uygulaması Türkcell’i Harekete Geçirdi

Son günlerde yaşanan whatsapp uygulamasındaki kullanıcı sözleşmesi alternatif uygulamaları da harekete geçirdi. Whatsapp tarafından paylaşılan kullanıcı gizlilik sözleşmesinde , kullanıcıların istemediği özelliklerin paylaşılması alternatif uygulamalara geçişi hızlandırması Türkiye’nin yerli uygulaması olan Türkcell Bip uygulamasında kullanım oranını artırdı.

Whatsapp tarafından yayınlanan kullanıcı gizlilik sözleşmesinde verilen paylaşılması gibi maddelerin yer alması kullanıcıları korkuttu. Bu durum karşısında whatsapp kullanan milyonlarca kullanıcı başka platformlardan anlık mesajlaşma uygulaması arayışa geçti. Bu durum karşısında Bip ilk alternatif olmasının yanı sıra Telegram’da büyük bir ilgi gördü. Bip uygulamasına bu olaylardan sonra 1 hafta içinde 1.5 milyon kullanıcı kazandı.

Bip Uygulamasını kullanan kişilerin uygulama verilerinin whatsapp kadar katı olmaması ve gizlilik paylaşımı gibi tehlikeli maddeler içermemesi bu durumun en büyük etkisi. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar ve cumhurbaşkanı tavsiyesi üzerine bip uygulamasında kullanıcı sayısı oldukça arttı. Bu durum karşısında Turkcell alt yapısı ile yerli olarak geliştirilen uygulama piyasalarda büyük değer kazandı.

Whatsapp tarafından paylaşılan bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı 15 şubata kadar kabul edilmezse kullanılmayacağı paylaşılırken bir çok kişinin aradığı alternatif uygulama Bip, Türkcell’i harekete geçirdi. Piyasada büyük ivme kazanan Turkcell borsada en çok işlem gören yatırım aracı oldu.

Aynı değeri kazanan Telegram’da 1 haftalık durum karşısında 5 milyon yeni kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Türkiye borsalarında işlem görmeyen Telegram kullanıcılarının sayısıda büyük oranda artış gösterdi.

Bip Uygulama Sözleşmesi Neleri Kapsıyor?

Bip kullanıcıların sözleşme gereği şeffaf bir şekilde sunuyor. Kullanıcı verilerini hiç bir şekilde paylaşılmadığını duyuran uygulama kullanıcıların rahat bir nefes almasını sağladı. Bip uygulamasını kullanan kişiler verilerini sadece kendisi dışında paylaşım yapılmadığını her kanalda bildirdi. Bip uygulaması daha gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarına daha rahat ve güvenli bir kullanım sağlıyor. Uygulamayı sadece turkcell operatörlerinin dışında farklı operator kullanıcıları da ücretsiz olarak kullanabiliyor. Turkcell kullanıcılarının daha fazla özelliğe sahip olduğunu da biliniyor. Özellikle yeni güncellemesi ile birlikte uygulama içinde para transferi özelliği ile kullanıcılarına anında para işlemini de sağlıyor.

Bip kullanıcıları uygulamayı bu link üzerinden ücretsiz olarak indirebilir.

van escort