• BITCOIN/TL
  416355,733
  % 2,21
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 1,02
 • ETHEREUM/TL
  29571
  % 1,01
 • RIPPLE/TL
  9.29
  % 1,26
 • LITECOIN/TL
  1565.83
  % 0,75
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Bitcoin [BTC] Kuru Neden Yükseliyor? Bitcoin Kaç Para?

 

Bitcoin kuru 55$ bin doların üzerine çıkan grafiği ile özellikle tecrübesiz yatırımcıyı kendine çekiyor. Peki Bitcoin Kuru son zamanlarda neden bu kadar yükseliyor? Her yükselen pariteye “bu nasılsa daha yükselir” diye girmek her zaman kazanç sağlamaz. Özellikle tecrübeniz yoksa geri çekilme yaşanması çok normaldir. Uzun vade yatırım yapacağım benim için %40 değer kaybetmesi inip çıkması önemli değil diyorsanız bu tutarlarda yatırım yapmak mantıklı olabilir. yok ben 6 ay 1 sene sonra paramı alırım derseniz bu anlamda riskin çok yüksek olduğunu da bilmekte fayda var.

BİTCOİN KAÇ PARA

PİYASA DEĞERİ $1,06T
1BTC 57.326,0
PİYASADAKİ ARZ 18,63M
TOPLAM ARZ 21,00M

ELON MUSK BİTCOİN FİYATINI UÇURDU

Elon Musk attığı tweetler ve tesla’nın bitcoin’e yatırım yapması ile atağa Kalkan bitcoin’de son olarak profil resmini bitcoin içeren bir resim ile değiştirmesi 50 bin dolar üzerine çıkmasını sağladı. Uzun vade yatırım yapmış ve zengin olmuş insanların işlemden çıkış anına kar satışlarına denk gelmek bu oranlarda mümkün olabiliyor. Elon Musk için btc fiyatının düşmesi bir şeyi değiştirmez fakat küçük yatırımcılar için bu büyük bir kayıp olacaktır. Elon Musk röportajında Dijital para biriminin küresel çapta bitcoin’e olumlu anlamda etkisi olacağını söyledi geçen günlerde bitcoin 41 bin dolara kadar çıkmıştı biliyorsunuz sonrasında 30 bin doları geri çekildi bitcoin bu anlamda çok fazla oynak yani 40 binden 30 bine neredeyse yüzde 25’i bir kayıp söz konusu yatırım yaptığını zaman sanki birden çok kaybetmiş gibi olabilirsiniz keza kaybediyorsunuz da aslında ama doğru noktalarda giriş yapılırsa kazancı gerçekten de çok iyi şu an bitcoin grafiğinde bir git gel söz konusu .

KAR SATIŞI YAPANLARA DİKKAT

Grafiklere baktığınızda bir düşüş ve yükseliş var bununla birlikte bitcoin grafiği genelde büyük bir sıçrama ile tamamlar bu git gelir önümüzdeki günlerde takip edip görülecek. Bu sıçrayışlar altını doldurmadığı taktirde kar satışı yapanların bu oranları oldukça düşüreceği de aşikar. JP morgan’ın yaptığı bu yatırım fonu açıklaması ile birlikte birazcık daha geri çekilmesini gerçekleştirebilir ama onu da 30 bin dolar seviyesine kadar yapacaktır daha fazlasını inmek istemeyebilir bununla önümüzde çok daha katbekat katlanan bir bitcoin göreceğiz .

ABD’DEN KRİPTO PARAYA DESTEK

ABD’nin küresel ekonomik krizi aşmak için 1.9 trilyonluk paketi vardı , bu paranın 400 milyar doları salgınla mücadele ayrılacak, 440 milyar doları şirketlere ve geriye kalan 1 trilyon dolardan fazla parayı da vatandaşa nakit olarak direkt dağıtmayı planlanıyor. Ekonomilerini birazdan güçlendirmek adına bu paylaşımın yapılacağı tahmin ediliyor. Peki bu kadar paranın piyasaya gelmesi ve FED’in bunu destekliyor olması ile birlikte kripto paralar olumlu yönde etkileyeceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte diğer yatırım araçları olan altın ve döviz fiyatlarında da sıçrayış gerçekleşebilir.

KRİPTO PARA PUMP YAPAN GRUPLAR

instagram beğeni satın al