• BITCOIN/TL
  568423,107
  % 6,90
 • DOGECOIN/TL
  2.21
  % 4,15
 • ETHEREUM/TL
  35524
  % 1,61
 • RIPPLE/TL
  10.52
  % 2,13
 • LITECOIN/TL
  1761.56
  % 6,86
 • ÇEYREK ALTIN
  851,00
  % -0,69
 • YARIM ALTIN
  1.701,00
  % -0,69
 • ALTIN (TL/GR)
  525,89
  % -0,78

Bittorrent Coin BTT Neden Düşüyor? Bittorrent Grafiği Yorumları Analizleri

Bittorrent kripto piyasalarında son zamanlarda oldukça popüler duruma gelmesi ile yatırımcıların yeni gözdesi oluyor. 2009 yılında piyasaya sürülen bitcoin neden düşüyor?

Yatırımcıların gözdesi olma yolunda hızla ilerleyen bittorent beklenen kırılmaları göstererek coin dünyasında yeni yatırımlar almaya devam ediyor. Blockchain ağı Tron üzerinden satın alındıktan sonra hacmini yükselten ve gelecek yıllarda fiyatını artırması beklenen bu coin için son zamanlarda düşüş eğilimi de gösterebiliyor. Hacminin yükselmesi ile birlikte yükselişini sürdürecek olan bu coin için uzun vadede büyük kazançlar getireceği tahmin ediliyor.Bittoren konusunda yapılan yorumlar ise her zaman olumlu yönde olmayabiliyor. Bittorren grafiğinde son durum yükseliş trendine girmiş coinler arasında bulunuyor.

Uzun bir süre seyrek geçmesi beklenen BTT için uzun vade yatırımcılarının panik yapacak bir durum olmadığı tahmin ediliyor. Özellikle yüksek tutarlardan alım yapan yatırımcıların panik satışı yaparak zarar etmemesi gerektiği en fazla 1 haftalık bir süreç içinde tekrar şahlanacağı kripto uzmanları tarafından tavsiye ediliyor. 

BİTTORRENT NEDEN DÜŞÜYOR?

Hacim seviyelerinin yükselmesi ile birlikte kendini gösteren bu coin için düşüş nedeni ise pump durumlarında down duruma geçmesi ve al-sat yapan yatırımcıların çok fazla olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Özellikle kısa vadede satım yapan yatırımcılar neticesinde bu oranların her zaman olacağı gibi popüler coinler için bu düşüş ve yükseliş trendlerinin daha hızlı olacağı öngörülüyor.

Bittorrent düşüş nedenleri arasında şunları sıralayabiliriz ;

 • Pump yapan kripto para avcıları
 • Al-sat yapan yatırımcılar
 • Finans alanında yaşanan gelişmeler

Özellikle pump gruplarının bu tür coinlerin avcısı olduğu bilinse de gelecek yıllarda yapılacak olan yükselmeler ile birlikte Bitcoin piyasalarını alt üst edecek olan bir coin görünüyor.

Bittorrent grafiği ise son günlerde yükselme eğilimi göstermekle birlikte %100 oranında artış 24 saat hacim ile birlikte göstermekte. Piyasa da bulunan toplam BTT sayısı 990.000.000.000 olarak biliniyor. Bunlar özel ve kullanıcı dağıtımı şeklinde listelenmiş durumda. Son zamanlarda 0.090 kuruş seviyelerinde işlem görmesi ile birlikte bir çok sosyal medya mecralarında popüler olan bu coin için  yatırım yapmak ne kadar mantıklı. Coinler için uzun vade yatırımcılarının her zaman kazandığı bilinse de mantıklı alım ve satım yaparak küçük kazançlar elde etmek mümkün olabiliyor.