• BITCOIN/TL
  576147,627
  % 5,32
 • DOGECOIN/TL
  2.21
  % 4,34
 • ETHEREUM/TL
  36112
  % 2,91
 • RIPPLE/TL
  10.62
  % 2,02
 • LITECOIN/TL
  1760.05
  % 4,86
 • ÇEYREK ALTIN
  851,00
  % -0,69
 • YARIM ALTIN
  1.701,00
  % -0,69
 • ALTIN (TL/GR)
  525,89
  % -0,78

BNB Binance Neden Yükseliyor? Binance BNB Neden Düşüyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan binance kendi kripto parası tavan yaparak ilerlemeye devam ediyor. Özellikle ETH ile rakip olarak görülen bu coin için gelecekte yatırımcılarını zengin edecek potansiyele sahip olduğu belirtiliyor. Bugün 5k seviyelerine çıkan BNB Neden yükseliyor? Piyasaya yeni çıkan ve çıkmakta olan bir çok coin için yol gösterici olan ve tanıtımını yapan binance kendi coini içinde oldukça büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Binance kendi hizmetleri arasında kullanıcılarına bir çok alanda kazandırmayı hedeflemesi ile yeni aldığı hisseler ve yaptığı anlaşmalar ile değerine değer katıyor. Bu değerlemeler sayesinde kendi kripto parası olan Binance Coin yani BNB ise yükselişini sürdürüyor. Çifli sistemler arasında bir çok popüler para birimi ile alım satım hizmeti sunan binance yükselişini son olarak Tesla ile yaparak gerçekleştirdi.

PEKİ BNB NEDEN YÜKSELİYOR?

Tesla hisseleri artık Binance üzerinden satılarak şirkete ortak olma şansını yakalayacak. Özellikle borsa ile işlem yapan kullanıcılar Tesla hisselerine binance üzerinden al- sat yaparak yatırım yapabilecek. Elon Musk sahip olduğu Tesla’nın Coin olarak hisselerine ulaşılması sağlanan bu işlem şuan sadece Avrupa ülkelerinde geçerli olacak. Türkiye ve Çin borsalarında henüz işleme açılmış durumda değil.

Binance yaptığı bu yatırım sayesinde  işlem hacmini oldukça genişletmekle birlikte dünyanın en değerli 3. kripto parasına sahip. ETH ile rakip olduğu görülürken ETH geçeceği de tahmin ediliyor. İlerleyen zamanlarda ise Bitcoin ile rakip olması içten bile olmayacak durumda. BNB coin işlem hacmi her geçen gün artmasının ardında ise kendi bünyesinde yaptığı vadeli ve stak işlemleri neden olabiliyor. Piyasaya yeni çıkacak olan coinler için kullanıcılarına özel etkinlikler düzenleyen BNB bu kampanyaları kendi kripto parasını dahil ederek destekleyebiliyor. Vadeli işlem çiftlerinde yapılacak yatırımlar BNB bakiyesi ile mümkün olduğundan sürekli olarak BNB alımı gerçekleşmekte. Haliyle bu durum karşısında sürekli olarak yükselme eğilimi gösteren BNB için gelecekte bu tür durumların onu daha ileriye taşıması hedefleniyor. ,

BNB NEDEN DÜŞÜYOR?

BNB geçtiğimiz günlerde 2k civarında seyir ederken şuanki durumu 5k seviyelerine ulaşmış durumda. Tabi bu durum ne kadar süreceği ve her yükselişin ardından bir düşüş olacağı ise merak konusu durumunda. Verilen tavsiyelerin hiç birisi yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte kendi iradeniz ile yapacağınız yatırımlar her zaman size kazandıracaktır.