• BITCOIN/TL
  420065,481
  % 2,99
 • DOGECOIN/TL
  2.11
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  30349
  % 2,34
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 3,34
 • LITECOIN/TL
  1577.55
  % 1,60
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

BTC Coinler Kripto Paralar Neden Düşüyor? Altcoinlerin neden düştü Sebebi Ne? 8 Haziran 2021

Coinler sert düşüş yaşaması yatırımcıları bir hayli üzmüş durumda. Özellikle Altcoin yatırımcılarının düşüş sebepleri arasında bir arayış gösterilmese de ABD açıklamaları ve BTC düşüş neden olabiliyor. Biden tarafından yapılan ABD gelir vergi haberlerinin ardından BTC %10 oranında bir değer kaybetmesi ile birlikte buna bağlı eş zamanlı olarak bir çok altcoin düşüş sebebi ne sorusuna yanıt oldu. Uzun vadeli yatırım yapan kullanıcılar için BTC biçilmiş bir kaftan olsa da , sürekli olarak al sat yapan altcoin yatırımcılarının ise buna bağlı olarak değer kaybetmesi bir kaos ortamı yaratmış durumda.

ALTCOİNLER NEDEN DÜŞTÜ?

Altcoinlerin bir çok işlem durumu BTC olarak algılansa da buna bağlı düşüşlerin her zaman için gerçekleşebileceği belli olmakla birlikte yatırımcılarına para kaybettirmeye devam ediyor. Özellikle pump durumlarına ortam hazırlayan bu düşüşlerin bir kaç hafta içinde yükselmesi ile birlikte yatırımcılarına kazanç sağlayacağı tahmin ediliyor. Bu durumu farkederek TL piyasasında kalanların şanslı olduğu gözlemlense de biraz beklemek onlar için kazançlı bir yatırım olacaktır. Son 1 ay içinde en düşük seviyeye ulaşan BTC için 48bin dolar seviyelerinde işlem gördü. 55 bin dolar seviyelerinde sürekli olarak hareket etmesi hatta 100 bin dolar seviyelerine kadar çıkması beklenen bu coin için , ABD tarafından çıkan ekonomi baskısı ile vergi oranları gerilemesine sebep oldu.

ABD ülkesinde BIDEN dün yaptığı ekonomi haberi ile adeta ülke zenginlerinin kazancına ortak oldu. Yıllık geliri 1 milyon dolar üzerinde olan vatandaşların vergi oranı 2 katına çıkartılarak %43.4 oranına yükselmesi ile bir çok ekonomi bu duruma bağlı olarak düşüş eğilimi gösterdi. Haliyle yatırım yapanlar paralarını satarak farklı bir alternatif üretmek zorunda kaldı. Altcoinlerin de hareketlenmeleri her zaman için bitcoin ile orantılı olduğu için düşüş göstermesi onları da etkilemiş durumda. Şuan için alım fırsatı göstermiş olsa da ne zaman yükseliş trendine geçeceği bilinmediğinden uzun vadeli bekleyiş gerçekleşebilir. Türkiye’de en çok yatırım yapılan BTC ve CHZ için durum daha karmaşık. Son 24 saatte %20 oranında bir düşüş gerçekleştirdi.