• BITCOIN/TL
  418598,478
  % 2,88
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 0,61
 • ETHEREUM/TL
  29842
  % 2,00
 • RIPPLE/TL
  9.32
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  1565.29
  % 0,70
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Euro Kuru Alış Fiyatı Güncel

Türkiye Cumhuriyeti merkez Bankası Euro Kuru Aralık ayına ilişkin alış fiyatı ödemeler dengesi istatistikleri açıklandı. Böylece salgının etkili olduğu 2020 yılına ilişkin cari açık tablosu da ortaya çıkmış oldu işte bu açıkları ve s 400 meselesi ile birlikte Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik gidişatı altın, dolar ve euro grafik incelemelerini ve teknik analiz ile geleceği seviyeleri koronavirüs aşılarını yayılan mutasyonları ve buna bağlı olarak Güney Afrika’nın aşı politikasını bitcoin çağının başlamasına ve yeni alınan kararlar döviz kurlarını nasıl etkileyecek.

MERKEZ BANKASI VERİLERİ

Merkez Bankası Aralık ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı aradık ve cari denge 3.20 1 milyar dolar açık verdi katılan ekonomistlerin beklentisi Aralık ayında cari açığın 3.7 milyar dolar olarak kaydedilmesi yönündeydi , böylece beklentilerin altında kalmış oldu ama yine de ithalat ve ihracat arasındaki bu farkın böylesi açılması hiç iyi değildi. Yeni yıl ile değişen rakamlar 2019 yılındaki pozitif tablo özellikle Coronanın da etkisiyle kötüye gitmiş ve bu açık 2014 ve 2017 yıllarındaki seviyelere yaklaşmış durumda 2020 yılında cari açık 36.7 milyar dolar olarak gerçekleşti sanayi üretim rakamlarının beklenenden iyi gelmesi Türkiye’nin üretimi anlamında olumlu bir tablo sergilemeye devam etse de Türkiye’nin önünde zor ve sancılı geçecek bir 2021 yılı var.

ABD ile bu şekilde bir zıtlaşma gidilirse ekonominin bundan etkilenmemesi mümkün arkadaşlar işte o beklenen yüzde altı büyüme hedefleri de ancak tahminlerde kalır sözde yüzde 14-15 lerde gösterilen enflasyonu biz bu sefer daha da yukarılara gittiğini görürüz kaldı ki bu seviyelerde iken bile vatandaşın hissettiği %30 40’ı resmi rakamların daha da yükselmesi demek büyük bir ekonomik krize girdiğim izin habercisidir. Şu an birtakım kişilerin işine geliyor diye dolar baskılanıyor ve bu şekilde gerçekçi olmayan seviyelerde baskılanma ya devam ediyor ihracatı da olumsuz etkilemeye devam ediyor üreticinin bu anlamda desteklenmemesi faiz artırımlarının üst üste gelmesi ile Türk lirasında işler yokuşa sürülmeye hala devam ediliyor tabii burada demek istediğimiz şey TL’nin dolar karşısında yerin dibine batırılması elbette değil ama siz piyasada olması gereken döviz kurunu bu şekilde manipüle ettiğinizde bu büyük devlerin öteye gitmiyor maalesef ,üstüne kendinizi de günden güne tüketmiş oluyorsunuz.

DOĞRU YATIRIM ÖNEMLİ

Yatırımların doğru ve zamanında yapılması önemli, kurlara nasılsa daha da yükselir diye yanlış yerlerden balıklama atlayan yatırımcılar en çok senin dikkat etmen gerekiyor bu süreçte saman Alevi gibi yandın. Yatırım yapacağım diye sonra da o altın euro ve dolarlar elimde kaldı diye üzülüyorsun bir anlık panikle grafiği girip bir anlık panikle zararda işlemi kapatırsan bu piyasada devlere yem olursun bu şekilde.

youtube izlenme satın al ankara escort