• BITCOIN/TL
  414979,327
  % 1,04
 • DOGECOIN/TL
  2.07
  % -1,27
 • ETHEREUM/TL
  29396
  % -0,34
 • RIPPLE/TL
  9.24
  % -0,29
 • LITECOIN/TL
  1553.74
  % -1,04
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Euro ve Avro Kuru Piyasalarda Son Durum

Euro Kuru piyasalarda son durum analiz edilerek yapılan yorumlar neticesinde düşüş eğilimi göstermeye başladı. Gerek ABD’de yaşanan olaylar gerekse pandemi etkisini oldukça etkili hisseden euro ve avro kurları piyasaların dalgalanmasına sebep oluyor. Son günlerde 5 kuruş düşüş gösteren avro kuru 13.01.2021 tarihi itibariyle 9.02 tl kurunda işlem görüyor.

Avrupa da işsizlik ve üretimin azalması sebebiyle beklentileri karşılamayan apara birimleri Türkiye’de değerini yükseltmeye devam edebiliyor. Yatırım aracı olmasının yanı sıra ülkemizde bir çok ham madde ihtiyacını bu para birimi üzerinden yapılması , ülke ekonomisinde yükselişe ve alım gücünün de düşmesine neden olduğu bilinmektedir. Özellikle temel ihtiyaçların karşılanması için ham madde ihtiyacı doğuran plastik ve kağıt ham maddeleri yurt dışından ithal edilmesi Türk Lirası karşısında değer kaybetmesine ve zamlara da yansımaktadır.

Euro ve Avro tarafında yatırım olarak değerlendirilmesi gerektiği konusunda uzmanlarında bu doğrultuda yatırım yapılmasının ne gibi bir sonuç doğuracağını da açıklayıcı analizler ile yatırımcılara tavsiyeler vermektedir. Öngörülemeyecek değişikliklere sebep olan para birimleri özellikle ,Avro gibi en çok kullanılan para birimine olan yatırımları da düşürdüğü görülmekte.

Piyasalarda değer kazanması dirençler ve destekler ile mümkün olacağı söylenen Euro Kuru için 9 ve 9.25 bandında seyir edeceği tahmin ediliyor. Bu oranlarda yapılacak yatırımların yıl sonuna kadar 10 tl seviyelerine çıkacağı da söylenen euro kurunun ne denli doğru bir yatırım aracı olduğunu sizler düşünebilirsiniz. Tabi ki dünyada ön görülemeyecek olayların yaşanması tahminleri ters düz edeceğini de hesaba katmak gerekiyor. TCMB merkez bankası para birimlerinin ve değerlerinin çok sık takip edildiği şu dönemlerde hızlı şekilde oran değiştiren yatırım araçlarına tavsiyelerde uzmanlar tarafından bu tahminler doğrultusunda yapılmakta.

EURO VE AVRO DÜŞER Mİ?

Merak edilen konulardan biri olan euro durumu ise düşüş eğilimini göstermeye başladı. Bu durumun en büyük etkisi ABD’de başkanlık devir teslim işlemleri olduğunu söylesekde ithalat ve ihracatın pandemiden kurtularak hızlı işlem görmesi olduğunu söyleyebiliriz. Zor işlem yapılmasına bağlı olarak bir çok ülkeye giriş çıkışların sınırlı olması da sebep olan Euro yükselişi hayatın normale dönmesi ve kolay iletişim sağlanması ile euro ve avro kurlarında düşüş yaşanması öngörülmekte.

Euro ve Avro kuru son durum
ucuz youtube izlenme satın al