• BITCOIN/TL
  409475,273
  % 1,19
 • DOGECOIN/TL
  2.16
  % 4,70
 • ETHEREUM/TL
  30465
  % 1,34
 • RIPPLE/TL
  9.37
  % 0,62
 • LITECOIN/TL
  1590.46
  % -0,60
 • ÇEYREK ALTIN
  783,00
  % 0,13
 • YARIM ALTIN
  1.566,00
  % 0,19
 • ALTIN (TL/GR)
  482,19
  % 0,36

Gümüş Kuru Fiyatı? Yatırımın Yeni Gözdesi Külçe Gümüş

Gümüş Ne kadar , Gümüş Fiyatları, Gümüş kilosu, Gümüş Ne Kadar gümüş kaç ayar gibi soruların cevabı haberimizde.

Altın fiyatlarının artması ile birlikte gümüş fiyatları da buna bağlı olarak artış gösterdi. Gümüşe olan rabetin artması ile birlikte bir çok bölgede gümüş rezervleri daralırken buna bağlı olarak fiyatlarda beklenmedik oranlarda yükseliş gösterdi. Özellikle büyük markaların gümüşü çok fazla tercih etmesi ve bir çok markanın ürünlerinde gümüş kullanması gümüşe olan ilgiyi artırdı.

Ülkemizde takı olarak pazarlanan gümüş 925 ayar olarak talebe göre yüzük, küpe, kolye şeklinde satılıyor. Son zamanlarda bir çok üründe kullanılan gümüşe ilgi pandemi etkisi ile arttı. Yatırım olarak da kullanılmaya başlanan gümüşün Fiyatı gram olarak 5.92 seviyelerinde işlem görüyor. Perakende satış yapan mağazaların gümüşe olan taleplerinde ki artış sebebi ile stokların tükenmesi buna bağlı olarak artış gerçekleştirdi. Amerikalı David Morgan gümüş yatırımı ile ilgili önemli bilgiler verdi;

“Pandemi sebebi ile yatırım arayan kişilerin gümüşe olan ilgisi ve daha uygun olması sebebi ile çok daha fazla rağbet göstermesi gümüş fiyatlarını beklenmedik seviyelere çıkardı.” dedi.

Gümüş saf olarak 999 ayar şeklinde satılıyor. İçerisinde katılan bazı maddeler sonucunda 925 ayara kadar düşürülerek müşterilere yüzük , kolye gibi takılar kullanılarak satılıyor. Son zamanlarda telefon kılıfı, airpods gibi kişisel eşyaları da gümüş olarak üretilip ilgiyi arttırdı.

Gümüş Yatırımı mantıklı mı? Gümüş fiyatlarının düşük olması ve yatırım arayan kişiler için bulunmaz kaftan diyebiliriz. Gümüşün artış göstermesi altın ve dolar endeksli olması daha düşük maliyetler ile yatırım yapılabilir.

siirt escort