• BITCOIN/TL
  416095,542
  % 2,13
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 1,07
 • ETHEREUM/TL
  29561
  % 1,03
 • RIPPLE/TL
  9.28
  % 1,23
 • LITECOIN/TL
  1563.02
  % 0,58
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Kiripto Paralar Yasaklanacak mı? Kripto para yasal mı?

Kripto paraların akıbeti popülerliğini artırdığı süre boyunca ülkemizde bir çok alanda karşı çıkılmasına sebebiyet verecek olaylar ortaya çıkmaktadır. Özellikle yasa dışı olaylara çok fazla neden olan kiripto para için Türkiye’de yeni bir yasanın çıkmasına çok az kaldı. Kripto para yasasının içeriği ile ilgili henüz net bir durum olmamasının yanı sıra geçtiğimiz günlerde kripto para transferi yapan şirketlerin bu işlemleri durdurma kararını açıklayan bildiri yayınlanmıştı. Yani Türkiye’de kripto para sitelerine para yatıran aracı kuruluşlar olmadan direk olarak para yatırılabilecek. Kripto para bazı ülkelerde yasak olmasına rağmen farklı yollar ile alım satım yapmak mümkün olabiliyor. İnternet mecrasında bu tür yasakların çok fazla etkili olmayacağını göz önünde bulundurursak eğer bir çok ülkenin bu tür yasaklara karşı nasıl bir yol izlediği de aşikar olacaktır.

Kiripto Para Yasak mı?

Kripto para alım satımı yapmak şuan için yasal olarak devam etmekle birlikte gelecek aylarda bu konuya nasıl bir düzenleme geleceği ise merak ediliyor. Düzenleme geleceği kesin olmakla birlikte bir çok alanda alım satım yapmak mümkün olabiliyor. Son olarak thodex tarafından mağdur edilen bir çok vatandaşın olması kripto para trafiğine bir el atılması gerekiyordu. Ülkemizde yasak olmayan bu sanal paranın resmi gazete  yayınlanacak şartlara bağlı olarak devam edebilir. Türkiye’de henüz yasak değil.

Kripto para yasal mı?

Türkiye’de kripto para yasal olarak devam etmekte. Fakat yaşanan dünya gündemine bağlı olarak değişecek kurallar neticesinde kripto para ülkemizde yasaklanabilir. Özellikle bir çok yasa dışı gruplara maddi destek sağlamaya müsait olan kripto paranın buna bağlı bir sınırlama getirilmesi bekleniyor. Sanal ortamda transfer edilen bu paraların takibi yapılamadığı için paranın nereye gittiği ve ne amaçla kullanıldığı da bilinmiyor. Kripto para şuan için Türkiye’de bir çok kuruluşta hizmetine devam ederken bu durumu suistimal eden bazı kurumların farklı amaçlara hitap etmesi ile bir çok insan mağdur edilmişti. Bu durumda Türkiye kripto para düzenlemesi ile ilgili bir çalışma yaparak bu suistimallerin bir nebze olsun önüne geçmesi planlanıyor.