• BITCOIN/TL
  414951,200
  % 1,40
 • DOGECOIN/TL
  2.07
  % -0,93
 • ETHEREUM/TL
  29301
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  9.22
  % -0,28
 • LITECOIN/TL
  1553.57
  % -0,18
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

KOSGEB Kadın Girişimci Geri Ödemesiz Hibeli Destek Kredisi

Devlet destekli kosgeb kredilerine kadınlar tarafından büyük ilgi gördü. KOSGEB kadın girişimci destek paketleri ile bir çok girişimci kadın hibe destekli kredi kullanarak iş imkanına sahip oldu ve olmaya da devam ediyor. Teşvik amaçlı karşılıksız olarak verilen kredilere son zamanlarda daha çok dikkat çekmek amacı ile geri ödemesi kredi verilmeye devam ediliyor. Bu kredilerin kullanılması için bazı şartlar taşısa da devletin kadın girişimcilerin daha çok bu tür kazanımlar elde etmek için gerekli olduğunu düşünüyor. Peki Kadın girişimcilere verilen geri ödemesi kredi desteğine sahip olmak için ne yapmamız gerekiyor ?

Geçtiğimiz yıllarda bir çok kadına iş imkanı sağlayan KOSGEB , son günlerde yaşanan istihdam kalkanı projelerine bir yenisini daha ekleyerek girişimci kadınları destekliyor. Şartlar arasında belirli yaş sınırı ve iş yapılacak meslek kolunun belirlenen listeler arasında olmak.

Ekonomiye destek olmak amacı ile kadın girişimcilerin iş yeri açmasını destekleyen devlet koruma kalkanı projelerine bir yenisini daha ekleyerek özellikle kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak için farklı özelliklerde paketler sunuyor. KOSGEB kredisi kullanmak için ilk olarak verilen eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayarak kurul karşısında projenizi anlatmanız ve onaylanması halinde geri ödemesiz olarak kredinizi kullanmanız sağlanıyor.

Bu kredi paketleri içerisinde verilen kredi miktarının belirli bir kısmının hibeli yani geri ödemesiz olduğu da bilinmekte. Aynı zamanda kosgeb tarafından verilen destek ile açılan iş yeri bazı durumlarda vergiden muaf sayılabiliyor. Kadın girişimcilerin bu destek paketinden yararlanması halinde 50 bin tl üst limit belirlendi. Bu limit dahilinde verilecek olan nakit desteği kurul kararı ile sonuçlanıyor.

KOSGEB KREDİ ŞARTLARI

KOSGEB desteğinden faydalanmanız için ilk olarak 18 yaş üstünde ve T.C vatandaşı olmanız gerekiyor. Bu şartların dışında faaliyet gösterilecek olan iş kolunun da bazı şartları olabiliyor. Bunların güncel bilgileri ve detayları için verilecek eğitimlerde danışmanız en sağlıklı yol olacaktır.

KOSGEB destek paketleri ve detaylı bilgileri turkiye.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. KOSGEB kredileri ve bu konuda tecrübe edinmiş olan kişilerinde yorum olarak tavsiyelerini belirterek tecrübesiz kişilere yol göstermiş olacaktır.

kocaeli escort