• BITCOIN/TL
  410082,598
  % 2,02
 • DOGECOIN/TL
  2.09
  % 1,96
 • ETHEREUM/TL
  30544
  % 1,89
 • RIPPLE/TL
  9.34
  % 0,43
 • LITECOIN/TL
  1591.51
  % -0,36
 • ÇEYREK ALTIN
  783,00
  % 0,38
 • YARIM ALTIN
  1.567,00
  % 0,31
 • ALTIN (TL/GR)
  482,26
  % 0,37

Kurlar Doviz Euro ve Dolar Alış Satış Tavan Dollar Fiyatları

Kurlar taban yapmaya devam ederken euro ve dollar kuru 6 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Uzun süre yatırım yapıp bekleyenler bu durum karşısında hüsrana uğradı. 7.30 seviyelerinde başlayan dolar gün içerisinde düşüş sürdürerek 7.20’lere kadar geriledi. Yaklaşık 6 aydır çizgisini koruyan dolar ekonomi karşısında boyun eğerek 7.20 seviyelerine gerilerken hafta içinde daha da fazla düşüş göstereceği tahmin ediliyor.

DOLARA TCMB MÜDAHALESİ

TCMB başkanı Naci Ağbal yılın ilk raporunu sunduktan sonra enflasyonla mücadele edeceklerini vurgulaması üzerine haftalık 1.3 değer kaybetmiş ve cuma günü 7.31 seviyelerinde kapatmıştı. Geçtiğimiz hafta tcmb tarafından yapılan açıklama ile birlikte düşüş gösteren dolar yeni haftaya kaldığı yerden devam ederken TCMB müdahalesi ile doların seviyesinin düşürüldüğü görüldü. En son 21 ağustos tarihinde 7.19 seviyelerinde işlem görmüş bu güne kadar her hafta seviyesini koruyarak yükselmeye devam etmişti.

EURO DİP SEVİYEDE

Dolar gibi euro kuru dip seviyelerde işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 9 lira seviyelerine kadar çıkan euro kuru bu hafta başında 8.68 seviyelerinde işlem görerek yılın en düşük seviyesine ulaştı. %3 bir değer kaybı TCMB tarafından açıklanan “enflasyonla mücadele ” sözleri sayesinde olduğu biliniyor.

YATIRIM YAPMAK DOĞRU MU?

Yatırım yapmak için bekleyenler ise bu oranlarda yatırım yapılmanın henüz mantıklı olmadığı biraz daha düşme eğilimi gösterdikten sonra hızlı bir şekilde alım yapılması ile ciddi oranlarda kar elde edilmiş olacağı söyleniyor. Enflasyon analizcileri tarafından düşük seviyelerde alınan dovizler ileriye dönük kar oranlarının daha çok olacağı yönünde.

Alış satış kurlarında ki farklılık banka komisyonları ile farklılık gösterdiğinden somut olarak ele alınması daha çok kazanç sağladığı gibi komisyon oranlarından etkilenmemiş olacaksınız. Doviz bürolarından alacağınız dollar ve euro için herhangi bir komisyon ücreti ödemez daha düşük kur oranlarından yararlanabilirsiniz. Avrupa para birimlerindeki düşüş devam etmesi halinde ülkemizdeki Türk lirasının değeri daha çok artacağı için elde bulunan dovizleri satmak her zaman daha mantıklı bir hareket olacaktır. Doviz cinsleri farklılık göstermeksizin ileriye dönük yapılacak yatırımlar her zaman kazanç getireceği gibi sabırlık olmak ve beklemek gelecek yıllarda daha çok kazanmak demektir.

eskişehir escort bayan