• BITCOIN/TL
  420065,737
  % 2,99
 • DOGECOIN/TL
  2.11
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  30358
  % 2,37
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 3,37
 • LITECOIN/TL
  1578.13
  % 1,64
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

Polkadot Coin DOT Neden Düşüyor? Dot Ne Zaman Yükselecek ?

Coin piyasalarında işlem hacimlerinin yüksek olduğu ve ilk 10 coin arasında yer alan Polkadot Dot neden düşüyor? Özellikle diğer coinlerin yükselmesi ile birlikte dot coin düşüş eğilimi göstermesinin ardında ne var? Son zamanlarda bir çok kripto para yükselirken Polkadot düşüş eğilimi göstermesi yatırımcılarını üzerken neden ise çok araştırılabiliyor. 24 saatlik işlem hacimi ile yatırımcıların gözdesi olan Dot özellikle dev XRP bile geride bırakırken yükseliş göstermemesi piyasa da bulunan bir çok coine yapılan yatırımların nedeni olarak görünüyor. DOT için yapılacak olan yatırımları yükseliş ivmesi gösteren coinlere gitmesi buna en büyük neden olarak gösterilmekte. Fakat Kırılmaların ve grafiklerde yaşanan iğne atmaların sebebi ile bu yatırımların diğer coinlere kayması DOT fiyatını da geride bırakıyor.

POLKADOT DÜŞÜYOR

Bu yazı yayınlandıktan sonra 40 dolar üzerinde seyir eden dot için uzmanların tavsiyesi her zaman olduğu gibi uzun vade yatırımının mantıklı olduğu söyleniyor. Piyasa’da yüksek bir fiyata sahip olan dot için alımların çok daha az olması ve bu yükselişlerin kısa sürmesi arasındaki fark ile hacim düşmesi yaşadığı bilinmektedir. Son 24 saatte %-5 bir düşüş gösteren bu coin için BTC’nin düşmesine de bağlı olduğu söyleniyor. Her ne kadar doğru olsa da kendi işlem hacmine dönüş yapması çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

DOT NE ZAMAN YÜKSELECEK?

Dot yükselişi ile ilgili gelecek zamanlarda ne şekilde bir ivme kazanacağı bilinmesede DOT tarafında yaşanan gelişmeler her zaman olduğu gibi bir pump durumu gerçekleştirebilir. Yüksek fiyatları ile dikkat çeken 2 coin üzerinden diğer altcoinlerin harekete geçeceği tahmin edilirken bu grafiklerin her zaman kazandırmayacağı da aşikar. Özellikle ETH ve BTC’nin yapacağı ataklar ile altcoinleri hareketlendirmesi çok uzun sürmeyeceği gibi BTC’nin yapacağı bir patlama tüm altcoin yatırımcılarının kazanacağının bir göstergesi olduğu aşikar. Grafik analizi ve takibi her coinde olduğu gibi özellikle yükseliş gösterecek olan coinler için ayrı bir öneme sahip olabiliyor. Grafiklerin ne şekilde hareket edeceği önceden tahmin edilemediği gibi iyi bir okuma her durumda kazandırmaktadır. Coinlere ne zaman yatırım yapılacağı ve ne zaman çıkılacağı kimse tarafından bilinemez. Fakat diğer coinleri takip etmek ve piyasa analizlerini iyi yapmak kazandırmaktadır. Kripto para piyasaları sabırsız insanlardan alıp sabırlı insanlara para dağıtan bir sistem olduğu unutulmamalıdır.