• BITCOIN/TL
  573608,615
  % 4,35
 • DOGECOIN/TL
  2.24
  % 6,22
 • ETHEREUM/TL
  36735
  % 5,10
 • RIPPLE/TL
  10.87
  % 5,35
 • LITECOIN/TL
  1772.63
  % 6,37
 • ÇEYREK ALTIN
  851,00
  % -0,69
 • YARIM ALTIN
  1.701,00
  % -0,69
 • ALTIN (TL/GR)
  525,89
  % -0,78

Ripple Coin XRP Neden Düşüyor? XRP Grafik ve Analizleri

Ripple uzun bir bekleyişin ardından 1 dolar seviyesini aşarak kendi rekorunu kırmayı başardı. İşlem hacmi son 24 saatte 5 milyar dolara kadar yükselmesi ile birlikte yatırımcılarına %40 oranında bir kazanç sağladı. Kripto piyasalarında yükseliş ve düşüş hızlı ve ani bir şekilde gerçekleşebildiğinden XRP fiyatındaki düşüş hacim kaybetmesi ve kar eden yatırımcıların farklı coinlere yönelmesi sebebiyle düşüyor. 2018 yılından bu yana 1$ seviyelerine çıkamayan XRP bu seviyeleri bir çok kez denemiş olmasına rağmen başaramamış ve düşüş eğilimi tam 3 yıl sürmüştü. Hesaplarında XRP tutan bir çok kişi 1$ seviyesini gördükten sonra satış kararı alarak hacim düşüşüne neden olduğu gibi XRP fiyatının da düşmesine sebep olarak görünmekte.

Uzun zamandır 0.54$ seviyelerinde hareket eden XRP Ripple Neden düşüyor?

İlk 5 kripto para arasında yer almayı başaran XRP için bu durum çok uzun sürmemekle birlikte tekrar oturmuş seviyelerine dönmeye başladı. Bu seviyelerde uzun bir süre daha gidecek gibi görünse de gelecek yıllarda ne şekilde bir yön çizeceği tahmin edilemiyor. Piyasalarda yaşanan gelişmelere bağlı olarak değişik bir yön çizecek olan ripple için dava ve farklı gelişmeler ile tekrar yüksek seviyelere çıkması tahmin ediliyor. Ripple uzun süredir yaşadığı mahkeme sorunları ile henüz bir netlik kazanmadığı gibi yatırımcılarını da korkutan bu durum karşısında çok fazla yatırım almadığından hacim yükselmesi yaşayamıyor. Hacim yükselmesi bir kripto paranın yükselmesi için en çok ihtiyaç duyduğu durum olduğundan XRP ripple tarafı bu konuda oldukça şanssız.

XRP GRAFİK STOP LİMİTLERİNİ UNUTMAYIN

1 dolar seviyelerinin üzerine çıktıktan sonra düşüş eğilimi gösteren XRP için bu durum çok uzun sürmemekle birlikte şuan 0.95 seviyelerinde işlem görüyor. İlerleyen zaman içerisinde düşüş sürdürecek olan coin için kısa vade yatırımcılarının panik satışları ile daha fazla değer kaybetmesi bekleniyor. Zaman zaman iğne atacak grafiklerin takibi için satış emirlerinin verilmesi mantıklı olacağı gibi stop limitlerinin de belirtilen seviyelerin altında koyulması tavsiye ediliyor. Bu süre içerisinde satış hacmini çok fazla kaybetmesi de öngörülebilir düzeyde. Uzmanların tavsiyeleri üzerine ve bir çok sosyal medya tarafında tavsiye veren sözde uzmanlara itibar edilmemesi kazançlarınızın kayıp edilmemesi için önemlidir.