• BITCOIN/TL
  407342,379
  % 0,33
 • DOGECOIN/TL
  2.05
  % -0,95
 • ETHEREUM/TL
  30350
  % -0,26
 • RIPPLE/TL
  9.29
  % -1,46
 • LITECOIN/TL
  1579.08
  % -1,19
 • ÇEYREK ALTIN
  783,00
  % 0,13
 • YARIM ALTIN
  1.565,00
  % 0,13
 • ALTIN (TL/GR)
  481,92
  % 0,31

Ripple Fiyatı Neden Düşüyor? Mahkeme Sonucu XRP Fiyatı Neden Düştü?

Ripple XRP davası sonucunda ripple fiyatı neden düştü? Mahkeme sonrasında beklenen kararın çıkmamasından dolayı ani bir düşüş yaşayan ripple yükselmesi gelecek mahkemeye bağlı olacak. Ripple ile sec arasında süren mahkemenin uzlaşma yolu ile sonuçlanmasının ardından ripple fiyatında artış beklenirken tam tersi bir düşüş gerçekleşti. Son 24 saatte %21 oranında bir düşüş gösteren ripple için gelecek nasıl planlanacak?

NEDEN DAVA AÇILDI?

Ripple ceosu 2017 – 2019 yılları arasında fiyatları manipule ederek yavaşlattığı gerekçeşi ile zimmetine 150 milyon dolar geçirdiği iddia edilerek dava açılmıştı. Buna benzer 3 dava açılarak 2021 yılına kadar süren ve sonuçlanmayan bir çok dava da mevcut. Dava sonucu 20 şubat tarihinde görülecek. Net bir karar çıkmaması halinde davanın 2023 yılına kadar süreceği de iddia ediliyor.

Kripto para piyasalarında zirveyi oynayan Ripple XRP davası ile geçtiğimiz yıllarda büyük mücadeleler gerçekleşti. Dava nedeniyle bir çok yatırımcı uzak durmuş ve izlemekle yetiniyordu. Davanın sonuçlanmasının ardından piyasa da büyük bir yükseliş beklenen ripple davası için yatırımcılar pusuda bekliyor.

Uzmanlar açılan bu davanın Ripple aleyhine olacağının daha yüksek olduğunu söylerken davanın yatırımcılara zarar verdiğini düşünmediğini gösterecek.

Ripple dava sonucu 22 şubat tarihinden gerçekleşecek duruşma ile sonuca bağlanması bekleniyor. XRP davasında mahkeme karar vererek kripto para piyasalarında ki durumu netlik kazanacak. Ripple davası için şirket CEO’ları çözülebileceğini çözüme kavuşturulması gerektiğini yani böyle olduğunu kendisi yaptığı açıklamada bahsediyor ama ripple’nın hala Bir menkul kıymet ilan edilip edilmeyeceği konusunda da bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

DAVA SONUCUNDA KARAR NE?

Bununla ilgili net bir söylem yok bu tarz açıklama yapan kişilerde ama bir uzlaşmanın oluşacağı piyasa haberlerinde dolaşıyor . Şu an için bunun dışında ve bununla ilgili önemli bir nokta daha var SEC hepimiz biliyoruz elindeki pulları satması ile piyasanın sürekli onu acaba satacak mı ne olacak bunun ripple’a bir etkisi olur mu diye takip ettiğimiz bir cüzdan sahibi 2013’te ripple dan ayrılan bir yönetim kurulu üyesi aslında ve yaptığı bu durum karşısında diğer yönetim kurulu üyelerinde ki arasındaki tutarsızlıkdan kaynaklı sürekli bir rapor ödemesi alıyor ve belli dönemlerde de bunu satışı gerçekleşiyor.

lezbiyen porno izle