• BITCOIN/TL
  414979,460
  % 1,04
 • DOGECOIN/TL
  2.07
  % -1,27
 • ETHEREUM/TL
  29396
  % -0,34
 • RIPPLE/TL
  9.24
  % -0,29
 • LITECOIN/TL
  1553.74
  % -1,04
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

SGK SSK Prim Yapılandırma Başvuru Nasıl Yapılır? GSS Borçları

SGK borçlanması sonucu prim yapılandırması için başvuruda bulunacak kişilerin izlemesi gereken yol ve başvuruların nasıl sonuçlanacağı ile ilgili bilgiler ile ilgili detaylar için ÇSGB Bakan Selçuk açıklama yaptı. Prim yapılandırması için başvuru sayısı 1 milyon 500 bin kişiyi geçti.

Yapılandırma kapsamında olan bir çok kol bu sayede borçlandırma yapılarak vatandaşa kolaylık sağlanmaya çalışılıyor. Bu sayede zor günler geçiren kişilerin SGK prim yapılandırmasından faydalanabileceği bakan selçuk tarafından açıklandı.

SGK yapılandırmasından yararlanacak olanların dışında BAĞ-KUR borcu olanlara da kolaylık getirildi. 31 ekim 2020 tarihinden önce kalan borçlar silinerek yeni başlayacak olan sürece dahil edilerek borçlanma işlemi devam edecek.

Primlerini borçlandırmak için başvuru yapan kişi sayısında ki sayı vatandaşa yapılan kolaylığı gösterse de bu zor günlerde devletin , vatandaşın yanında olduğunu göstermesi oldukça güzel olduğu düşünülüyor. Emekli olmak için gerekli olan sigorta işlemlerinde bu tür borçlandırmalar ileriye dönük kazanç getireceği de biliniyor.

Başvuru işlemlerini Turkiye.gov.tr adresine giriş yapılarak arama çubuğuna “sgk borçlandırma ” yazıldıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki yönlendirmeleri takip etmeniz halinde işlemlerinizi başarılı şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

GSS BORÇLANMASI UNUTULMADI

GSS Borcu olan vatandaşa da kolaylık sağlanması için bakanlık harekete geçti. GSS genel sağlık sigortası borcu olan kişilerin 30 nisan 2021 tarihine kadar borçlarını ödemeleri halinde zamlar ve gecikme cezaları da silinecek.

Aynı zamanda GSS sigortasından faydalanan ve GSS gelir testinden faydalanmayan kişilerde 31 mart 2021 tarihine kadar başvurmaları halinde prim borçları silinerek devlet tarafından ödenecek. Aile ve Çalışma bakanlığı bu duyurusu ile birlikte vatandaşın sağlığının en üst seviyede olduğunu göstermesi pandemi sürecinde ihtiyaç olan sigortalı kapsamını genişleterek dünyada lider olma yolunda hızla ilerleyeceğini gösterdi.

kayseri escort