• BITCOIN/TL
  414979,105
  % 1,04
 • DOGECOIN/TL
  2.07
  % -1,27
 • ETHEREUM/TL
  29396
  % -0,34
 • RIPPLE/TL
  9.24
  % -0,29
 • LITECOIN/TL
  1553.74
  % -1,04
 • ÇEYREK ALTIN
  791,00
  % 1,26
 • YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • ALTIN (TL/GR)
  487,65
  % 1,55

SHIBA Coin SHIB Neden Yükseliyor? SHIBA Coin Nereden Alınır? Yorumları ve Grafiği

Kripto dünyasında sosyal medya tarafından yükseliş trendine giren SHIBA coin tarafına ELon Musk ile pump durumu getirildi. Bu durum atılan bir tweet ile yükselişe geçmesi sonucunda kripto para yatırımcılarının merceğine giren SHIB coin bu durum karşısında neden yükseliyor. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk şaka coini olan DOGE coin için atılan tweetler ile oldukça büyük oranlarda değer kazandırdığı biliniyor. SHIBA coin en çok işlem hacmine sahip olan Binance tarafında henüz listelenmiyor. Fakat şu sıralar oldukça popüler olan SHIBA coin için binance listemesine girdiği anda oldukça yüksek rakamlara ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde SHIBA coin tarafında bir gönderme içeren tweet paylaşması ile değerini %200 oranında artırması ile bir çok yatırımcı bu coin için oldukça karlı bir satış yaptığı söylenebilir. Bu coin için arz miktarının sınırlı olmasından kaynaklı olarak diğer pump yapılan doge ve diğerlerinden daha çok değer kazanacağı tahmin ediliyor.

SHIBA coin satın alıp işlem yapabileceğiniz borsalar ise şu şekilde BitForex, MXC, CoinBene, Gate, Huobi ve BiKi olarak açıklandı. Bu yükselişin ardından bir çok borsada işlem görmesi beklendiği gibi özellikle dünya devi binance ile işlem yapması halinde oldukça büyük rakamlara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu coini listeleyecek olan binance için öncelikle biraz daha değer kazanması gerekiyor. Zira TL olarak 0.000047 TRY kuruş cinsinden bir değere sahip.

SHIBA anlamı ise japonyada bir av köpeği cinsi olduğu biliniyor. DOge coin ile aynı özelliklere sahip olması ikisininde bir şaka coini olduğunun göstergesi olarak tahmin  ediliyor.

shiba coin neden yükseldi ?

SHIBA coin neden yükseldiği ise aşikar. ELon Musk tarafından atılan tweet sonrasında doge coin gibi yükselişe geçmesi ve bir çok kişinin bu coini alarak fiyatının yükselmesine sebebiyet verdiği biliniyor. Bir nevi pump durumu bu coin için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça ucuz rakama satılan bu coin için gelecekte borsa yorumcularının iyi yerlere geleceğini söylediği biliniyor. Geleceği parlak olan bu coin , dogecoin gibi yükseliş trendinde olması halinde bir çok kişiyi zengin edecek gibi görünüyor.