• BITCOIN/TL
  409529,456
  % 0,16
 • DOGECOIN/TL
  2.06
  % -0,88
 • ETHEREUM/TL
  30814
  % 3,57
 • RIPPLE/TL
  9.39
  % -0,21
 • LITECOIN/TL
  1609.71
  % 3,33
 • ÇEYREK ALTIN
  780,00
  % -1,25
 • YARIM ALTIN
  1.560,00
  % -1,18
 • ALTIN (TL/GR)
  479,77
  % -1,28

Sıfır 0 Faizli Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnafın zor günler geçirdiği şu günlerde bankaların esnafın yanında olması için bazı avantajlı kredi paketleri ile destek olmaya devam ediyor. Son Olarak Sıfır Faizli Esnaf kredisi ile nakit ihtiyaçları ve zor günlerin üstesinden gelinmesi için paketler mevcut. Halkbank ile sıfır faizli esnaf kredisi kullanabilmeniz için gerekli olan şartlar ve başvurular açıklandı.

Faizsiz kredi kullanmanız için halkbank tarafından açıklanan şartlar aşağıdaki gibi.

Belirlenen esnaf kollarından biriyseniz el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık gibi “esnaf vergi muafiyet belgesi” sahip olan esnaflar krediden ıfır faizli bir şekilde yararlanıyor.

Daha önce verilen KOSGEB sıfır faizli destek kredisinden doğal afet nedeniyle yararlanmamış esnaflar bu fırsattan yararlanabilir. Daha önce sıfır faiz indirimli faiz gibi kampanyalardan yararlanmayan tüm esnaf ve sanatkarlar bu avantajlardan faydalanabilecek.

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında ustalık belgesine sahip olan esnaflar Son 1 yıl içerisinde sahip oldukları ustalık belgesi ile başvurarak kredisini kullanabilir. Genç girişimciler daha önce KOSGEB’den hibeli kredi kullanmayan ve aranılan şartları yerine getiren kişilerde kredi kullanma imkanına sahip olacak.

Aranılan şartları belgeleyecek olan kişiler halkbank şubelerine belgeleri ile başvurularını tamamlayabilir. Esnafa yardım için kredi destekleri ile ilgili diğer avantajlı fırsatları ticaret bakanlığı resmi web adresinden ulaşılabilmekte. Hibe kredi ve düşük faizli kredi imkanları farklı şartlar taşıdığı gibi verilen kredi miktarının oranları da farklılık göstermektedir.

mersin escort