• BITCOIN/TL
  409769,739
  % 1,94
 • DOGECOIN/TL
  2.06
  % 0,53
 • ETHEREUM/TL
  30505
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  9.33
  % 0,31
 • LITECOIN/TL
  1583.03
  % -0,54
 • ÇEYREK ALTIN
  784,00
  % 0,25
 • YARIM ALTIN
  1.567,00
  % 0,25
 • ALTIN (TL/GR)
  482,06
  % 0,34

Whatsapp’tan Geri Vites Sözleşme Ertelendi !

Sözleşme 15 Mayıs‘a kadar ertelendi.

Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden Whatsapp uygulamasının sahibi Marc Zuckerberg tarafından kullanıcılara kabul ettirilmek üzere gönderilen sözleşme ,gelen yoğun tepkiler üzerine 15 mayıs tarihine ertelendi.

Bilindiği üzere Whatsapp’ın kişisel bilgileri sosyal medya hesabı Facebook ile paylaşma kararına yönelik sözleşmenin kullanıcılar tarafından 8 şubata kadar kabul edilip edilmeyeceği söz konusuydu. Fakat bunun Avrupa ülkelerine dayatılmaması, Türkiye’ye yapılan bu tutum ülkemizdeki whatsapp kullanan milyonlarca kişiyi rahatsız etmişti. Kullanıcılar özel bilgilerinin paylaşılacağını bildiren bu sözleşmeyle karşı karşıya kalmış ve bu durumdan oldukça endişe duymuştu. Bu bağlamda birçok kullanıcı farklı haberleşme uygulamalarına geçiş yapmış, whatsapp hesaplarını kapatmıştı.

Whatsapp sözleşmesini kabul etmeyen birçok kişi tarafından bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Telegram 1.tercih olarak seçilmişti. Bunu takip eden 2. uygulama ise yerli yapım olan BİP uygulaması. Ancak whatsapp kullanmaktan vazgeçmeyen ve kullanıcılara dayatılandan bu sözleşmeden rahatsızlığını sosyal medya aracılığıyla duyuran kaile alınır sayıda bir çoğunlukta söz konusu. Hatta Türkiye’de tartışma yaratan bu konuya ilk tepki Hindistan ‘dan geldi. İlk hamleyi yapan Hindistan “Whatsapın kişilik haklarını ihlal ettiği ve ulusal güvenlik verilerini paylaşma, işleme ve saklama özelliğine sahip olduğu için çok tehlikeli olduğu” gerekçesiyle bir dava açtı. Türkiye de ise geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili Rekabet kurumu bir soruşturma başlatmıştı.

Bilindiği gibi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni bir gizlilik anlaşması sundu ve kullanım koşullarını kabul etmemeleri halinde ise 8 Şubat 2021’den itibaren kullanıma kapatacağını duyurdu. Bugün ise Whatsapptan ilk geri adım geldi. Sözleşmenin kabulü için kullanıcılara sunulan 8 Şubat tarihi 15 mayıs’a çekildi. ABD’li şirketin aldığı tepkilerden midir bilinmez bu geri çekilme henüz sözleşmeye cevap vermemiş olan kullanıcılara da zaman tanımış oldu.

şırnak escort bayan